Shopping Cart

Kontakt: 0917 540 838

Doručenie Slovensko – GLS Kuriér (do 24hod.) 3.99€

Kontaktujte nás

0917 540 838

Sociálne siete

Ako predísť častej výmene autožiaroviek

Meníte svoje autožiarovky príliš často? Prinášame Vám pár rád, ako tomu predísť

Celodenné svietenie na cestách má nielen množstvo pozitív ale spôsobuje aj rýchlejšie opotrebenie autožiaroviek, ktoré boli vyvinuté prevažne na používanie v noci. Práve preto sa zreteľne skracuje ich životnosť. Pri dodržaní určitých zásad viete predĺžiť životnosť Vašich autožiaroviek a nemusíte ich meniť príliš často. Takže ušetríte peniaze a naviac zvýšite Vašu bezpečnosť.

 

  1. Výmena autožiaroviek naraz na oboch stranách napriek tomu, že vypálená je len na jednej strane, šetrí čas

Ak sa žiarovky menili na oboch stranách súčasne, je vysoká pravdepodobnosť, že ich životnosť je rovnaká. Ak sa vypáli len jedna, pravdepodobne za krátku dobu prestane fungovať aj druhá. Keďže je výmena pre mnohých náročný úkon a je nevyhnutná návšteva servisu, môžete týmto spôsobom ušetriť cestu do servisu a náklady za výmenu.

 

  1. Výmena autožiaroviek naraz na oboch stranách napriek tomu, že je vypálená len na jednej strane, môže zabrániť rozdielom medzi nimi

Ak vymeníte svetlomet len na jednej strane, je pravdepodobné, že budú použité rôzne druhy žiaroviek a svetlomety budú produkovať rôznu intenzitu svietivosti a takisto rozdielnu farbu svetla. Nakoniec ich životnosť opäť uplynie v rôznom čase.

 

  1. Príliš časté výmeny žiarovky v jednom svetlomete môže zapríčiniť chybná elektroinštalácia

Ak sa Vám za krátku dobu vypálila žiarovka v tom istom svetlomete, zatiaľ čo druhá fungovala bez problémov, tak pravdepodobne chyba nebude v samotnej žiarovke. Dôvodom môže byť rôzne napätie v obidvoch svietidlách, ktoré je spôsobené odlišnou dĺžkou káblov vedúcich k jednému aj druhému svietidlu. Väčší odpor v obvode jedného zo svietidiel sa môže použiť ako prevencia pred náhlym zvýšením napätia pri zapnutí žiarovky. V takomto prípade bude najlepšie, ak svoje vozidlo zveríte do rúk autoservisu, kde vám skontrolujú elektroinštaláciu a chybu odstránia.

 

  1. Žiarovky OSRAM ULTRA LIFE určené na celodenné svietenie, majú 3krát dlhšiu životnosť v porovnaní so štandardnou halogénovou žiarovkou

osram-h7-ultra-life-64210ultVšeobecne známou radou, ako sa vyhnúť pričastej výmene žiaroviek v období celodenného svietenia, usporiť financie za servis a jazdiť aj naďalej bezpečne je výber kvalitných žiaroviek určených práve na celodenné svietenie. Žiarovky ULTRA LIFE z rady OSRAM majú až trojnásobne dlhšiu životnosť ako klasické typy. Takže či vozidlo svietit počas celého dňa alebo len v noci, frekvencia výmeny sa nemení. Pričom disponujú aj so skvelými svetelnými vlastnosťami a zásada „vidieť a byť videný“ sa stáva skutočnosťou. Táto rada žiaroviek sa výborne hodí aj na osvetlenie evidenčného čísla alebo palubnej dosky. Ich použitie je povolené bez obmedzenia v celej Európe.

 

 

Informácia o životnosti autožiaroviek s vyššou svietivosťou – (Osram Night Breaker Laser)

osram-h7-64210nbl-night-breker-laserPri výbere halogénovej autožiarovky si môžete vybrať autožiarovku s dlhšou životnosťou (Osram ULTRA LIFE) alebo s vyšším svetelným výkonom s trochu kratšou životnosťou v porovnaní so štandardnou autožiarovkou. Je dôležité poznamenať, že o niečo kratšia životnosť je spôsobená tým, že autožiarovka je sprevádzaná špičkovými vlastnosťami počas celej životnosti. Očakávaná životnosť priemerného používania je dva roky, čo ale v podstate závisí na okolnostiach (typ auta, kvalita ciest). Za kratšiu životnosť poskytuje Osram Night Breaker Laser na výmenu viac svetla než klasické autožiarovky, vynikajúce osvetlenie, ktoré môže dokonca zachrániť život, takže je to úplne prijateľný kompromis. Samozrejme, Osram Night Breaker Laser má potrebné povolenie EHK na cestnej premávke, takže sa môže používať v celej Európe. Vzhľadom k tomu, že Osram Night Breaker Laser posúva hranice technológií, nie je vhodný pre vozidlá, ktoré ničia normálne autožiarovky pravidelne (napr. mesačne), vzhľadom k nestabilnej úrovne napätia alebo z iných dôvodov. Môžu to byť staršie modely automobilov Ford Focus, prípadne Renault Megane modely. Pri modeloch, ktoré môžu poškodiť žiarovku mesačne odporúčame Osram ULTRA LIFE ktorá bude poskytovať skromné nažltlé svetlo ale mala by vydržať svietiť aspoň tri roky a ja cenovo dostupnejšia.

 

Dlhé používanie pre autožiaroviky s vyššou svietivosťou

 Aby sme pre autožiaroviky s vyššou svietivosťou dosiahli čo najdlhšiu životnosť využite našu dobrú radu:

– Pri inštalácií použite bavlnené rukavice alebo noste so sebou vreckovku. Rovnako ako u všetkých halogénových žiarovkách, sa tiež môžu zamastiť, pretože naša pokožka je mastná a odtlačky po zapnutí svetiel by mohli uberať zo životnosti. Ak sa však dotknete žiarovky – sklenenej banky, očistite ju alkoholovým tampónom a potom počkajte kým žiarovka úplne vyschne.

– Ak si s inštaláciou nie ste istý, tak to radšej zverte odborníkovi!

– Ak Vám prestal svietiť svetlomet na jednej strane, zatiaľ čo druhý svieti, zaťaženie môže mať za následok zlyhanie druhej žiarovky v krátkom časovom období. Ak je to možné vymente žiarovku čo najskôr.

– Ak sa vám nepozdáva svietivosť alebo je farba svetlá matná, môže to byť dôsledok zažltnutých svetlometov na automobile. V tomto prípade vezmite svoje auto na renováciu povrchu svetlometov a zvýšite tak viditeľnosť.

– Nové vozidlá sú už vybavené povinným denným svietením. Vybavte svoje vozidlo dodatočným Osram LED denným svietením a autožiaroviky s vyššou svietivosťou budete používať len vtedy, keď to budete naozaj potrebovať.

Zdroj: http://www.auto.sk/

» V ďalšom článku sa zameriame na napätie vo vozidle a na to aký vplyv má na životnosť autožiaroviek «

 

Doručenie ZDARMA

Všetky objednávky nad 80€

Rýchla donáška do 24 hod.

90% tovaru skladom

100% originál

Originálny tovar záruka 100%

100% Bezpečná platba

PayPal / MasterCard / Visa / Stripe